Duyurular Duyuru Detay
24 Haziran Pazar Günü Türkiye Genel Seçimlerinde Türk Lirası Pariteleri - 21.06.2018

Değerli Yatırımcımız,

 

Türkiye’de 24 Haziran 2018 Pazar günü gerçekleştirilecek olan seçim sonrası, 25 Haziran 2018 Pazartesi günü piyasa açılışında Türk Lirası (TRY) paritelerinde yüksek volatilite ve spread açılması görülebilir.

Bu nedenle Türk Lirası (TRY) paritelerinde (USDTRY, EURTRY ve GBPTRY) 25 Haziran Pazartesi günü piyasa açılışı 00:32 itibariyle gerçekleştirilecek ve diğer ürünlerin piyasa açılış saati aynı şekilde devam edecektir.

 

Ayrıca, TRY paritelerinde, yurt dışı likidite sağlayıcılar tarafından verilen fiyatlarda sınırlı fiyat akışı, spread artışı, sert fiyat hareketleri ve fiyat boşlukları (Gap) meydana gelebilir. Bu durum, özkaynak oranınızın bozulmasına ve otomatik pozisyon kapatmalara (Stop-out) sebebiyet verebilir, aşırı fiyat hareketleri sebebi ile piyasa fiyatlı ve/veya bekleyen emir gerçekleşmelerinde normalin üzerinde fiyat kayması yaşanabilir. Ayrıca fiyat boşluklarına bağlı olarak Stop-out işlemleri, HalkFX Stop-out seviyesi olan %50’den daha düşük seviyede de gerçekleşebilir, bu durum en zararlı pozisyonunuzdan başlayarak pozisyonlarınız sistem tarafından otomatik kapanmasına sebep olabilir. Aşırı spread açılması hedge amaçlı pozisyonlarınızın kapanmasına da neden olabilir. İşlemleriniz esnasında pozisyon ve marjin seviyenizi bu risklerin altında değerlendirmeniz hususunu önemle hatırlatırız.

 

Bilgilerinize sunarız.


Saygılarımızla,

 

Duyurular Sayfasına Dönmek İçin Tıklayın..
 
 
Copyright 2014 © Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
Kaldıraçlı alım satım işlemleri (FX-Forex) teminat karşılığında kaldıraç ile işlem yapılan bir piyasa olduğundan yüksek oranda risk içerir. Kaldıraçlı alım satım işlemleri sonucunda kar elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce, karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.
www.halkfx.com web sitesinde yer alan bilgiler "Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş." tarafından genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Web sayfalarımızda yer alan bilgiler, yatırımcıların kendi oluşturacakları yatırım kararlarına yardımcı olmayı hedeflemiştir. Bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemekte olup alım - satım kararını destekleyebilecek yeterli bilgiler burada bulunmayabilir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden, bilgilerin kullanılmasından, doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan dolayı Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ile bunların bağlı olduğu kuruluşları, çalışanları, yöneticileri ve ortakları sorumlu tutulamaz.