Duyurular Duyuru Detay
Türkiye'de 16 Nisan 2017 Halk Oylaması Hk. - 13.04.2017

Değerli Yatırımcımız,

 

14 - 17 Nisan 2017 Paskalya Tatili nedeniyle piyasada likitide olağandan düşük gerçekleşebilir ve fiyat boşlukları görülebilir.

 

Bununla birlikte, 16 Nisan Pazar günü Türkiye’de yapılacak olan halk oylaması sonrası, 17 Nisan 2017 Pazartesi piyasa açılışı ile birlikte, özellikle Paskalya Tatili’nin etkisiyle likiditenin olağandan daha düşük olması hususu göz önünde bulundurularak, Türk Lirası (USDTRY, EURTRY, GBPTRY) ürün çiftlerinde volatilite artabilir, spreadler açılabilir ve sert fiyat hareketleri yaşanabilir. Bu durum, özkaynak oranınızın bozulmasına ve stop-out durumuna sebebiyet verebilir.

 

Ayrıca fiyat boşluklarına bağlı olarak stop-out işlemleri, HalkFX stop-out seviyesi olan %50’den daha düşük seviyede gerçekleşebilir. Aşırı spread açılması hedge amaçlı pozisyonlarınızın kapanmasına, bekleyen emirlerinizin yazılan fiyat seviyelerinden farklı bir fiyat seviyesi ile gerçekleşmesine neden olabilir. İşlemleriniz esnasında marjin seviyenizi bu risklerin altında değerlendirmeniz ve mümkün olan en yüksek seviyede kalmasını sağlamanız hususunu önemle hatırlatırız.

 

Ayrıntılı bilgi için 0212 314 8102 numaralı telefondan Türev Araçlar Birimi’ne ulaşabilirsiniz.

 

Bilgilerinize sunarız.

 

Saygılarımızla,

Duyurular Sayfasına Dönmek İçin Tıklayın..
 
 
Copyright 2014 © Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
Kaldıraçlı alım satım işlemleri (FX-Forex) teminat karşılığında kaldıraç ile işlem yapılan bir piyasa olduğundan yüksek oranda risk içerir. Kaldıraçlı alım satım işlemleri sonucunda kar elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce, karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.
www.halkfx.com web sitesinde yer alan bilgiler "Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş." tarafından genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Web sayfalarımızda yer alan bilgiler, yatırımcıların kendi oluşturacakları yatırım kararlarına yardımcı olmayı hedeflemiştir. Bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemekte olup alım - satım kararını destekleyebilecek yeterli bilgiler burada bulunmayabilir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden, bilgilerin kullanılmasından, doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan dolayı Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ile bunların bağlı olduğu kuruluşları, çalışanları, yöneticileri ve ortakları sorumlu tutulamaz.