Duyurular Duyuru Detay
Kaldıraçlı İşlemler Piyasası Nezdinde Kaldıraç ve Teminatlandırma Kriterlerinde Değişikliklere İstinaden Yapılacak Güncellemeler 2 - 22.03.2017

Değerli Yatırımcımız,

 

Sermaye Piyasası Kurulu tarafından 10 Şubat 2017 tarihinde, “Yatırım Hizmetleri ve Faaliyetleri ile Yan Hizmetlere İlişkin Esaslar Hakkında Tebliğ”in Kaldıraçlı Alım Satım işlemleri (Foreks) ile ilgili maddelerinde düzenleme yapılmıştır. Bahse konu düzenleme ile aracı kurumlar nezdinde bulunan açık pozisyonlarda uygulanan kaldıraç oranlarının en geç 45 gün içerisinde azami kaldıraç oranını geçmeyecek şekilde güncellenmesi zorunluluğu getirilmiştir. Verilen 45 günlük süre 27 Mart 2017 Pazartesi günü sona ermektedir.

 

Müşterilerimizin 10 Şubat 2017 öncesinde açmış oldukları ve halen kapatılmayan pozisyonların, 27 Mart 2017 saat 14:00 itibariyle, kaldıraç oranları en fazla 10 olacak şekilde güncellenecektir. Bu işlem, kaldıraç oranı 10’dan fazla olan hesapların, mevcut pozisyonları için bulundurması gereken teminat tutarını otomatik olarak artıracak olup  (margin seviyesini azaltacak), margin call ve stop out işlemlerine neden olabilecektir.

 

Kaldıraç oranlarında yapılacak değişiklik sonrasında hesabınızda margin call ve stop out ile karşılaşmamanız için, pozisyonlarınızın tarafınızca kontrolü ve gerekli olacak teminat tutarının en geç 24 Mart 2017 Cuma günü saat 17:00’ya kadar yatırılması gerekmektedir.

 

Bilgilerinize sunarız.

Duyurular Sayfasına Dönmek İçin Tıklayın..
 
 
Copyright 2014 © Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
Kaldıraçlı alım satım işlemleri (FX-Forex) teminat karşılığında kaldıraç ile işlem yapılan bir piyasa olduğundan yüksek oranda risk içerir. Kaldıraçlı alım satım işlemleri sonucunda kar elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce, karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.
www.halkfx.com web sitesinde yer alan bilgiler "Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş." tarafından genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Web sayfalarımızda yer alan bilgiler, yatırımcıların kendi oluşturacakları yatırım kararlarına yardımcı olmayı hedeflemiştir. Bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemekte olup alım - satım kararını destekleyebilecek yeterli bilgiler burada bulunmayabilir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden, bilgilerin kullanılmasından, doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan dolayı Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ile bunların bağlı olduğu kuruluşları, çalışanları, yöneticileri ve ortakları sorumlu tutulamaz.