Duyurular Duyuru Detay
14 Aralık 2016 FED Faiz Kararı - 14.12.2016

Değerli Yatırımcımız,

 

ABD’de bugün TSİ 22:00’de açıklanacak FED faiz kararı ve TSİ 22:30’da FED Başkanı Janet Yellen’ın  basın açıklamalarına bağlı olarak, başta USD pariteleri olmak üzere piyasada volatilite artabilir. Bu volatilite artışının sonucunda spreadler artabilir, sert fiyat hareketleri ve fiyat boşlukları meydana gelebilir.

 

Bu sebeplerden dolayı bekleyen emirler, karı al / zarar kes emirleri girilen fiyatlardan gerçekleşmeyebilir. Pasif emirler piyasada işlem gördüğü market fiyatından  gerçekleşecektir. Aşırı spread açılması karşılıklı (hedge) pozisyonlarınızın kapanmasına neden olabilir.

 

Yüksek volatilite sonucu çok hızlı değişen fiyatlarda, ilettiğiniz emirler sistem tarafından reddedilebilir veya o anda iletilen piyasa fiyatından farklı bir fiyat seviyesinden gerçekleşebilir.

 

Söz konusu piyasa koşulları dikkate alınarak Margin Call (Teminat Tamamlama) ve Stop out (Otomatik Pozisyon Kapama) sorunu yaşanmaması için margin ve teminat seviyelerinin mümkün olan en yüksek seviyede tutulması hususunu önemle hatırlatırız.

 

 

Saygılarımızla,

 

Kaldıraçlı İşlemler

Duyurular Sayfasına Dönmek İçin Tıklayın..
 
 
Copyright 2014 © Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
Kaldıraçlı alım satım işlemleri (FX-Forex) teminat karşılığında kaldıraç ile işlem yapılan bir piyasa olduğundan yüksek oranda risk içerir. Kaldıraçlı alım satım işlemleri sonucunda kar elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce, karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.
www.halkfx.com web sitesinde yer alan bilgiler "Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş." tarafından genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Web sayfalarımızda yer alan bilgiler, yatırımcıların kendi oluşturacakları yatırım kararlarına yardımcı olmayı hedeflemiştir. Bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemekte olup alım - satım kararını destekleyebilecek yeterli bilgiler burada bulunmayabilir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden, bilgilerin kullanılmasından, doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan dolayı Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ile bunların bağlı olduğu kuruluşları, çalışanları, yöneticileri ve ortakları sorumlu tutulamaz.