Duyurular Duyuru Detay
İngiltere Referandum Bilgilendirmesi - 13.06.2016

İngiltere’de 23 Haziran 2016 Perşembe günü, Avrupa Birliği üyeliğinin devamına yönelik olarak düzenlenecek referandum (Brexit) öncesi ve sonrasında, İngiliz Sterlini ve Euro ürün çiftleri başta olmak üzere, tüm Foreks piyasasında yüksek volatilite, spread açılması ve fiyat boşlukları riski söz konusu olabilecektir.

 

Söz konusu olan risklerin asgariye indirilmesini teminen 17 Haziran 2016 Cuma günü saat 16:00 itibarıyla;

 

- Parite bazında uygulamakta olduğumuz çarpan kat sayısı ve teminatlar artırılabilecektir,

 

- Gerek görülen paritelerde yeni pozisyon açmaya ya da artırmaya yönelik emir kabul edilmeyecek olup yalnızca pozisyon kapatmaya yönelik emir gönderimine izin verilecektir.

 

Bu uygulama yatırımcıları koruma amaçlı olup, daha sonra piyasa volatilitesinin azalmasına bağlı olarak tekrar eski haline dönüştürülecektir.

 

Çarpan oranları ve yeni pozisyon açılmasına yönelik kısıtlama en seri erişim kanalları aracılığı ile yatırımcılarımıza 17 Haziran 2016 tarihi öncesinde ayrıca bildirilecektir.

 

Yukarıda bahsi geçen yatırımcıların korunma tedbirleri nedeni ile değişen çarpan oranları mevcut pozisyonlarınızda “margin call” ve/veya “stop-out”  oluşturabilir.

 
Duyurular Sayfasına Dönmek İçin Tıklayın..
 
 
Copyright 2014 © Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
Kaldıraçlı alım satım işlemleri (FX-Forex) teminat karşılığında kaldıraç ile işlem yapılan bir piyasa olduğundan yüksek oranda risk içerir. Kaldıraçlı alım satım işlemleri sonucunda kar elde edebileceğiniz gibi zarar riskiniz de bulunmaktadır. Bu nedenle işlem yapmaya karar vermeden önce, karşılaşabileceğiniz riskleri anlamanız ve kısıtlarınızı dikkate alarak karar vermeniz gerekmektedir.
www.halkfx.com web sitesinde yer alan bilgiler "Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş." tarafından genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Web sayfalarımızda yer alan bilgiler, yatırımcıların kendi oluşturacakları yatırım kararlarına yardımcı olmayı hedeflemiştir. Bu bilgiler belli bir getirinin sağlanmasına yönelik olarak verilmemekte olup alım - satım kararını destekleyebilecek yeterli bilgiler burada bulunmayabilir. Bu nedenle bu sayfalarda yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yapılan işlemlerden, bilgilerin kullanılmasından, doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü doğrudan ve/veya dolaylı zararlardan dolayı Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ile bunların bağlı olduğu kuruluşları, çalışanları, yöneticileri ve ortakları sorumlu tutulamaz.